Echipele Clubului Sportiv Prosport Focşani au făcut furori la cea de a cincea ediţie a „Cupei Promenada Mall”. Echipa antrenată de profesorul Ionuţ Constantinescu a câştigat competiţia la grupa 2005. De altfel, Prosport a reuşit o performantă greu de egalat: finala s-a disputat între echipele clubului din Focsani, focşănenii cucerind şi medaliile de argint la grupa 2005.
Performanţele clubului focşănean nu s-au oprit aici: au câştigat medaliile de argint şi la 2001, după finala mică împotriva CSM Rm. Sărat. La grupa 2001, golgheterul turneului a fost Rareş Dobrescu, iar la grupa 2005, Eduard Pană. Cel mai bun portar al grupei 2005 a fost desemnat Răzvan Mihalache, tot de la Prosport Focşani.
Invitatul de onoare al celei de a cincea ediţii a „Cupei Promenada Mall” a fost Miodrag Belodedici, responsabilul sectorului juvenil din FRF. Acesta a rămas impresionat de calitatea meciurilor de la Sala Sporturilor din Focşani”. Vreau să-i felicit pe organizatori pentru modul în care au condus acest adevărat maraton fotbalistic. Peste 80 de meciuri in trei zile de competiţie este o performanţă deosebită. Voi veni la Focşani dacă voi mai fi invitat”, a spus Belo.
La Cupa Promenada Mall au fost 35 de echipe participante şi pe 500 de mici jucători.

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.