În imaginile surprinse de un amator se vede cum patru bărbați își împart pumni, se îmbrâncesc și se tăvălesc pe asfalt, apoi, în final, mai mulți trecători intervin și îi despart.
Polițiștii de la Secția 3 i-au identificat pe cei patru bărbaţi implicaţi în acest conflict. Aceștia au fost audiaţi, dar au refuzat să depună plângere. Oamenii legii spun că în lipsa plângerilor părților vătămate nu se pot face cercetări pentru comiterea infracțiunilor de lovire și alte violențe.  ”Participanţii la scandal au fost amendaţi cu 200 de lei pentru tulburarea liniştii şi ordinii publice”, a declarat Alin Apostol, purtătorul de cuvânt al  ISP Dolj.
 


Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.