Directorul general al Rapidului, Constantin Zotta, s-a intors, ieri dimineata, din Emiratele Arabe Unite, dar fara semnatura lui Ladislau Boloni. Totusi, oficialul giulestean spune ca problema este ca si rezolvata.


‘Rapid are antrenor! Ladislau Boloni va semna in doua zile contractul. Inca se mai lucreaza la acte, dar si la transferurile de fotbalisti. In weekend, Boloni va pleca in Argentina si Brazilia pentru a mai cauta jucatori. Cred ca in doua, trei zile vom avea contractul semnat’, a declarat Constantin Zotta.

De ce tergiverseaza Boloni semnarea contractului cu Rapid? Explica Zotta: ‘Nu il impiedica nimic sa vina in Romania, dar dansul avea niste probleme personale, de-abia a terminat un campionat. Este normal sa aiba acest comportament, iar noi stam sub presiunea semnarii unui contract, insa consider ca lucrurile trebuie facute incet, normal. Am stat mult de vorba cu Loti, am studiat situatia lotului’.


Beretta si Sabau, solutii de rezerva

Daca fostul selectioner va refuza oferta, Rapid va incepe negocierile cu Mario Beretta sau cu Ioan Ovidiu Sabau.

Urmărește cel mai nou VIDEO
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.