UPDATE 3 ianuarie, 11.45: Nervi întinși la maximum din cauza aglomerației de pe DN1. S-au format coloane de mașini în mai multe zone pe Valea Prahovei, după ce și luni s-a circulat cu dificultate pe DN1.

Potrivit Centrului Infotrafic al Poliției, traficul era intens, în jurul orei 11, pe DN1, pe sensul de mers București – Brașov. Aglomerație este la intrarea în Comarnic dinspre Ploiești și între Sinaia și Bușteni.


UPDATE ora 18:00. Traficul rutier pe DN1 Braşov – Predeal, pe sensul către Ploieşti, se desfăşoară îngreunat la kilometrul 156+600 de metri, în zona Timişul de Jos, din cauza unui accident, informează, luni, Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române.


Centrul Infotrafic a anunțat că, la ora 12:00, din cauza aglomerației, traficul rutier pe DN1 Ploiești – Brașov se desfășoară îngreunat. Pe sensul către Brașov, se circulă în coloană pe tronsonul Nistorești – Comarnic – centură Sinaia, iar pe sensul de coborâre (către Ploiești), se circulă în coloană între Predeal (județul Brașov) și Bușteni – Sinaia (județul Prahova).

Drumul către stațiunile montane s-a dovedit a fi un adevărat test al răbdării pentru toți cei care au vrut să ajungă astăzi pe Valea Prahovei. Mașinile s-au încolonat bară la bară între Câmpina și Bușteni, pe o distanță de aproape 50 de kilometri.

Înregistrare din ședința USR. Momentul în care Elena Lasconi află de la Moșteanu și Fritz că nu va primi finanțare pentru campania electorală
Recomandări
Înregistrare din ședința USR. Momentul în care Elena Lasconi află de la Moșteanu și Fritz că nu va primi finanțare pentru campania electorală

aglomeratie dn1 (17)Icon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 16

DN1 a fost atât de aglomerat, incât turiștii au pierdut mai bine de trei ore în coloană.

::placeholdeR–>

Aglomerație a fost și pe sensul de coborâre al Drumului Național 1. În total, pe ambele sensuri de mers s-a înregistrat un număr record de mașini – peste 20.000.


Conducătorii auto care doresc să se deplaseze pe ruta Brașov – Ploiești sunt sfătuiți să utilizeze DN1A Săcele – Cheia – Vălenii de Munte. Automobiliștii care doresc să se întoarcă din Brașov în Capitală pot folosi, pentru a evita ambuteiajele, ruta Brașov – DN73 – Râșnov – Bran – Câmpulung – Pitești – A1 – Pitești – București.

Și pe tronsonoanele Azuga – Buşteni şi Nistoreşti – Comarnic, autovehiculele circulă în coloană pe sensul de mers către Braşov, cu o viteză medie de rulare de 40 – 50 de kilometri pe oră.

Tatăl lui Vlad Pascu, primele declarații în fața jurnaliștilor: „Fiul meu trebuie să își ispășească pedeapsa”, dar susține că nu era drogat, ci doar avea „urme de metaboliți”. Mesaj pentru familiile victimelor
Recomandări
Tatăl lui Vlad Pascu, primele declarații în fața jurnaliștilor: „Fiul meu trebuie să își ispășească pedeapsa”, dar susține că nu era drogat, ci doar avea „urme de metaboliți”. Mesaj pentru familiile victimelor

Mai multe echipaje de la poliţia rutieră sunt prezente pe DN1 între Ploieşti şi Braşov,  pentru fluidizarea traficului rutier şi pentru prevenirea accidentelor rutiere grave. De asemenea, traficul a început să se intensifice şi pe DN1A Ploieşti – Cheia – Braşov.

aglomeratie dn1

Polițiștii le recomandă șoferilor să păstreze o distanță suficientă în mers și să nu se angajeze în depășirea coloanelor.

Citește și: Șampanie, artificii și multă bucurie. Cum au petrecut românii de Revelion 2017 | FOTO ȘI VIDEO

 

 
 

Istorii electorale

Google News Urmărește-ne pe Google News