Anunţul a fost făcut astazi în Europa Express, emisiunea realizată de George Zafiu, gazda concertelor din Garaj printr-o interventie telefonică cu Ştefan Bănică:
„La concertul din Garaj o să ne amintim si de începuturile mele muzicale, voi cânta piese pe care nu le-am mai cântat de mult timp. O să cânt piese cunoscute, pe care le-am lansat, in mare parte, si cu ajutorul Europa FM, dar, in primul rand, vom canta pentru toti cei care iubesc muzica mea!”
În intervenţia telefonică, Ştefan a vorbit şi despre piesa pe care a lansat-o săptămâna trecută, „Cântec pentru Violeta”, tot la Europa FM:
„Este un cantec cu care încercam s-o liniştesc pe fiica mea cand era foarte mică şi plângea. De fapt, la inceput era un cantec de leagan. Am luat apoi tema cântecului şi am transformat-o într-o piesă dedicata fetitei mele. Este atât de frumos să poţi să fii părinte, incat acest lucru îl poţi împărtăşi cu toată lumea. Si cred că taţii de fete, ascultand aceasta melodie, mă înţeleg cel mai bine. Cand am cantat prima oara acest cantec alaturi de colegii mei de trupa, unii dintre ei au inceput sa planga, pentru ca cei mai multi dintre noi avem fete.”
Concertul lui Ştefan Bănică din Garajul Europa FM va fi transmis în direct, pe frecvenţele Europa FM din toată ţara, miercuri, 15 februarie, începând cu ora 19.30.
Urmărește cel mai nou VIDEO
Urmărește-ne pe Google News
Unica.ro
Se iubește cu un milionar, tânăr și frumos, și a plecat din România fără să se mai uite înapoi! Vedeta noastră trăiește o viață de lux în prezent! "Dumnezeu ne-a binecuvântat". Wow, ce schimbată e!! FOTO
Viva.ro
Ce s-a întâmplat cu Sorina Săcărin, fetița din Baia de Aramă, adoptată de o familie din SUA. Este de nerecunoscut, iar viața ei s-a schimbat la 180 de grade
Libertateapentrufemei.ro
Julieta Szönyi a fost înmormântată. Poza din tabloul funerar e tulburătoare. Cine este soțul văduv, împietrit de durere: "Ne-am iubit cu toată puterea sufletului"
Adevarul.ro
„Ai încredere!”. Un expert în citirea buzelor dezvăluie ce au discutat Zelenski și Trump la funeraliile Papei Francisc
Elle.ro
Cum a reacționat Brad Pitt când a aflat că fiica sa, Shiloh, a renunțat la numele lui de familie. Dezvăluirile făcute de apropiații actorului
Unica.ro
După moartea lui Rareș Ion, Rebecca Lăzărescu, prietenă cu tânărul, a început să vorbească! Le-a spus tot anchetatorilor! Cine este Ana, adolescenta de 14 ani care a murit de supradoză în urmă cu 9 luni. Dezvăluiri cutremurătoare
Observatornews.ro
Cât a ajuns să coste o caserolă de 500 de grame de căpşune româneşti. Scumpirile se simt şi la cireşe sau caise
HOROSCOP
Horoscop 28 aprilie 2025. Capricornii sunt tentați de ideea de a se implica în tot felul de războaie cu cei apropiați, pentru că sunt învățați cu greul