Este și cazul cântăreţei britanice Adele, care şi-a întrerupt concertul pentru câteva minute, vineri seară, şi a pus pe un ecran imagini de la meciul Franţa – România, scor 2-1, din deschiderea Campionatului European de fotbal, informează LEquipe.

„Vreau să câștige Franța EURO. Cred că toți meritați asta!”, a spus Adele.

Artista nu este prima vedetă care a comentat meciul. Robbie Williams a filmat un clip pentru o reclamă la o cafenea, în care vorbește despre meciul de deschidere de la Euro 2016, România – Franța. ”Cum se vor descurca băieții? Să vedem. România, da? Pariez pe trei capsule că Franța va învinge. 3-0! Ne vedem în finală”, spune Robbie Williams în clip.

S-a terminat 2-1 pentru ”Les Bleus”, iar băieții noștrii speră să obțină punctele calificării în optimile Euro 2016 cu Elveția (15 iunie, ora 19:00, Parc des Princes, Paris) și cu Albania (19 iunie, ora 22:00, Lyon).

Pentru România a înscris Bogdan Stancu (65 — penalty), iar pentru gazde Olivier Giroud (57) și Dimitri Payet (89).

România-Franța 1-2 / LIVE BLOG. Eșec nedrept! Noi am fost Legiunea Franceză! Ne-au ucis în 89! | FOTO&VIDEO

Meciul Elveția – Albania se dispută sâmbătă, de la ora 16:00, la Lens.

Prima reprezentativă va mai întâlni în Grupa A selecționatele Elveției (15 iunie) și Albaniei (19 iunie).

Euro 2016. Franța – România 2-1! Săpunaru: ”Ne zgâriem pe ochi că am primit un gol în minutul 89”