Anglia, etapa a 33-a. Arsenal, la revedere titlu! Eșec pentru Chelsea. City a suferit. Leicester, pârtie spre un trofeu istoric VIDEO

Comentează

Premier League programează în acest final de săptămână meciurile etapei a 33-a.

Sâmbătă
14:45 West Ham – Arsenal 3-3 VIDEO

Liderul Leicester se poate desprinde la 13 puncte de londonezi cu o victorie mâine, la Sunderland. Arsenal a condus cu 2-0, după golurile marcate de Ozil (18) și Alexis Sanchez (35). West Ham a revenit spre sfârșitul primei reprize și Carroll a marcat în minutele 44 și 45+2. Același Carroll a punctat din nou la începutul reprizei secunde și ”ciocănarii” au preluat conducerea. Koscielny, în minutul 70, a egalat pentru Arsenal. Formația pregătită de Arsene Wenger se află în acest moment pe locul al treilea al clasamentului cu 59 de puncte. Pe doi e Tottenham, cu 62 de puncte, iar pe primul loc este Leicester, cu 69 de puncte.

17:00 Aston Villa – Bournemouth 1-2 VIDEO

17:00 Swansea – Chelsea 1-0 VIDEO

17:00 Watford – Everton 1-1 VIDEO

17.00 Southampton – Newcastle 3-1 VIDEO

17.00 Crystal Palace – Norwich 1-0 VIDEO

19.30 Manchester City – WBA 2-1 VIDEO

Clasament: 1. Leicester 69p, 2. Tottenham 62, 3. Arsenal 59p, 4. Manchester City 57p, 5. Manchester United 53p, 6. West Ham 52p.