Printre arbitrii anunţaţi duminică de UEFA, se regăsesc şi câţiva români. Astfel, arădeanul Ovidiu Haţegan a fost delegat la centru la partida APOEL Nicosia – Paris Saint-Germain, care va avea loc, marţi, de la ora 21.45, în cadrul Grupei F a Ligii Campionilor.

Haţegan va fi ajutat la cele două linii de Octavian Şovre şi Sebastian Gheorghe. Asistenţi suplimentari vor fi Cristian Balaj şi Sebastian Colţescu, iar rezervă a fost desemnat Radu Ghinguleac.

Delegatul UEFA va fi belgianul Jean-François Crucke, iar observatori pentru arbitri a fost desemnat slovacul Jozef Marko.

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.