Fotbal Acasa | Sport | Fotbal

Comentariu sud-american la meciul Argentina – Brazilia / VIDEO

Actualizat pe 14 nov. 2015, 12:00
Comentează

Argentina-Brazilia 1-1 și Peru – Paraguay 1-0, în preliminariile pentru Cupa Mondială din Rusia 2018. Ezequiel Lavezzi, PSG, în minutul 33, a deschis scorul din pasa lui Gonzalo Higuain, apoi Lucas Lima (58) a egalat.

Cu două minute înainte de final, brazilianul David Luiz, PSG, a fost eliminat. Meciul s-a jucat pe ”Monumental de Núñez”, a Buenos Aires.

Un comentator arab a comentat precum un sud-american cele două goluri. Iar în tribune, o fană a Argentinei a scris: ”Neymar, eu te iubesc!”. Rivalitatea tradițională dintre argentinieni și brazilieni a fost astfel topită!

Argentina, 4-3-3: Romero; Roncaglia, Funes Mori, Otamendi, Rojo; Mascherano, Banega, Biglia; Lavezzi, Higuain, Di Maria.

Brasile, 4-2-3-1: Alisson; Daniel Alves, Miranda, David Luiz, Filipe Luís; Luiz Gustavo, Elias; Willian, Lucas Lima, Neymar; Ricardo Oliveira.