Portarul român Costel Pantilimon a fost vândut în luna ianuarie de Sunderland celor de la Watford pentru 8 milioane de euro. La patru luni de la acel moment, Sam Allardyce, antrenorul celor de la Sunderland, și-a adus aminte de român și l-a criticat dur.

”Vito Mannone nu a făcut atât de multe greșeli ca Pantilimon. Știu că jucătorul a plecat și nu ar trebui să spun prea multe, dar motivul pentru care l-am adus pe Jordan Pickford înapoi de la Preston North End și l-am lăsat pe Pantilimon să plece este pentru că el a făcut prea multe greșeli de când sunt eu aici. Nu cred că Vito Mannone a făcut nici pe departe atâtea”, a spus Allardyce.

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.