De la primul fluier al arbitrului Cristi Balaj, gazdele s-au aruncat spre poarta adversă, mânaţi parcă de furia şi înverşunarea preşedintelui Dinu Gheorghe, care s-a “duelat” toată săptămâna cu Cristi Borcea şi cu ultraşii dinamovişti. Însă şuturile lui Zaharia şi Hadnagy nu şi-au atins ţinta. Când defensiva dinamovistă părea tot mai slăbită, Andrei Cristea, servit excelent de Torje, a găsit execuţia ideală, cu capul, dintr-o poziţie dificilă: 0-1 (27). Acelaşi Andrei Cristea putea dubla diferenţa, după un lob superb, dar a lovit transversala. După pauză, “stegarilor” le-a ieşit totul, până în faţa lui Ema Dolha, “câinele păzitor” al porţii dinamoviste. Portarul de 30 de ani a făcut minuni la şuturile gazdelor.

Pulhac, sinonim pentru ghinion

Cristi Pulhac (foto), 25 de ani,s-a accidentat din nou. În minutul 42 al meciului, fundaşul stânga al “câinilor” a resimoeit dureri la genunchiul stâng şi a fost înlocuit cu Diabate. Dacă accidentarea fotbalistului se dovedeşte a fi gravă, Pulhac va rata partida de joi din Europa League cu Galatasaray Istanbul.