Stancu, integralist în acest meci, a înscris în minutul 76 al partidei. Acesta a fost al şaselea gol marcat în acest sezon de Stancu, în 24 de partide. Bogdan Stancu şi-a anunţat recent retragerea din echipa naţională a României.

La Bursaspor a jucat şi Gheorghe Grozav, intrat pe gazon în min. 75, în locul lui Yusuf Erdogan.

La Kayserispor, portarul Silviu Lung jr a fost titular, Cristian Săpunaru a jucat şi el tot meciul. Tiago Lopes (ex-CFR Cluj) a evoluat 90 de minute, Fernando Boldrin (ex-FCSB) a evoluat 56 de minute, înlocuit cu William de Amorim (ex-FCSB).

Bursaspor ocupă locul 10 în Turcia

În clasament, pe primul loc se află Galatasaray, cu 47 puncte (23 jocuri), urmată de Istanbul Başakşehir FK, 47 puncte (23 j), Beşiktaş, 44 p (23 j), Fenerbahce, 44 p (23 j), Kayserispor, 38 p, etc. Bursaspor ocupă locul 10, cu 30 puncte.

În eşalonul secund, Elazigspor a dispus de Umraniyespor cu scorul de 3-0, ultimul gol fiind marcat de românul Ioan Hora (89), din penalty. Hora a reuşit al doilea său gol pentru Elazigspor în şase partide. După 25 de etape, Elazigspor ocupă locul 5, cu 38 puncte.