Pafos a deschis scorul în minutul 28, prin Jaja, din pasa lui Jairo. După numai trei minute Goldar a înscris şi a dus scorul la 2-0 pentru gazde.

Ciprioţii au înscris în minutul 45+1, însă golul a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid. Gazdele au majorat totuşi avantajul în minutul 48, prin Tankovic, din penalty.

Astfel, după 0-1 în partida tur, ciprioţii s-au impus cu 3-0 și merg în grupele Conference League, în timp ce echipa clujeană a fost eliminată din cupele europene.

CFR Cluj a evoluat în formula: M. Popa – Mogoş, Boben, Kresic, Camora – Artean (62 M. Kamara), K. Keita (46 Djokovic), Tachtsidis (79 Fică) – Nkololo (87 Ad. Păun), Bîrligea, Korenica (62 L. Munteanu). Antrenor: Dan Petrescu