Unicul gol al meciului a fost marcat de Deac (9), după ce portarul titular de la Rennes, Mendy, a fost eliminat și înlocuit cu puștiul de 16 ani Pepe Bonet.

Gazdele, care au jucat mult timp în 9, au ratat o lovitură de pedeapsă prin Niang (28), iar CFR Cluj a terminat și ea meciul în inferioritate numeric, după ce Susici a văzut roșu (82).

Dan Petrescu, antrenorul echipei CFR Cluj, s-a arătat nemulțumit de evoluție jucătorilor săi, precizând la Digi Sport: ”Victoria nu cred că e meritată. În fotbal nu meriți mereu să câștigi. Eu sunt supărat pe jucători, mie nu mi-a plăcut ce am văzut. Numai norocul a făcut să câștigăm”.

”Burscucul a adăugat: Am început bine, am avut ocazia cu Traore, eliminarea, am marcat pentru 1-0. Am avut apoi niște ocazii uriașe ale lui Djokovic și Deac, în prima repriză. În repriza a doua, după ce au luat ei al doilea roșu, nu am mai ajuns la poartă, nu am mai avut niciun șut. Am făcut și schimbări ofensive”.

În celălalt meci al serii din grupa E, Celtic Glasgow – Lazio 2-1.

După trei etape, clasamentul grupei E este: 1. Celtic 7 p, 2. CFR Cluj 6 p, 3. Lazio 4 p, 4. Rennes 1 p.

CFR Cluj va juca în următoarea etapă tot cu Rennes, pe teren propriu, pe 7 noiembrie.