Golurile partidei Dinamo-FCSB 0-3 au fost marcate de Octavian Popescu (‘2), Ianis Stoica (75) şi Oaidă (82).

În minutul 35, dinamovistul Răuţă a primit al doilea cartonaş galben din partea arbitrului Ovidiu Hațegan și a fost eliminat.

În prelungirile primei reprize, dinamovistul Ivanov s-a ciocnit cap în cap cu Darius Olaru. FCSB-istul a putut continua meciul, dar dinamovistul a fost scos cu ambulanţa de pe teren.

La partida care s-a disputat pe stadionul din șoseaua Ștefan cel Mare, arenă care ar urma să fie demolată în această vară, au asistat 3.340 de spectatori.

În acest moment, FCSB este pe locul 2, la 7 puncte de liderul CFR Cluj, care are însă un meci mai puțin disputat. Dinamo ocupă penultimul loc în clasament, cu numai 12 puncte acumulate în cele 23 etape din sezonul regulat.