Argentinianul a adus victoria cu Mediaşul în prelungirile unui meci de infarct.

CFR Cluj a câştigat cu mari emoii ultima reprezentaie din acest an în faa propriilor suporteri, învingând abia în prelungiri pe Gaz Metan Mediaş (2-1).

A fost o partidă fără nerv, de-a dreptul plictisitoare uneori, salvată însă de finalul incendiar. Ardelenii au deschis scorul în minutul 32, prin lovitura liberă executată de Gabi Mureşan, care l-a prins pe picior greşit pe portarul oaspeilor. Campioana României a părut mulumită cu o victorie la limită, dar s-a văzut egalată în primul minut al timpului suplimentar prin reuşita lui Alex Curtean, şut la colul lung din interiorul careului. Disperai, ceferiştii s-au aruncat în atac şi insistena le-a fost răsplătită de Sebastian Dubarbier (cel dorit de Catania la schimb cu Dică), care a marcat golul victoriei în ultimul minut al prelungirilor (90+3). A fost cel din urmă joc pentru Eugen Trică la CFR Cluj, “Jose” urmând să se transfere în Cipru, la Anorthosis Famagusta.