Gheorghe Hagi se încăpăţânează să creadă că meseria de antrenor i se potriveşte, deşi experienţele de până acum au demonstrat mai degrabă contrariul. Ca de atâtea ori în acest sezon, Galata “Regelui” a dezamăgit crunt pe terenul lui Ankaragücü, fiind incapabilă să plece cu puncte din fieful unei echipe de duzină. Deşi au condus de două ori, oaspeţii au fost îngenuncheaţi în ultimele patru minute ale meciului.
«Nici nu mai vreau så vorbesc»
În urma acestui rezultat, formaţia din Istanbul, pentru care atacantul Bogdan Stancu a jucat slab, fiind înlocuit în minutul 66, a ajuns la a patra partidă fără victorie. Cel mai recent succes obţinut cu Hagi pe bancă datează din 19 februarie: un 1-0 chinuit cu Bucaspor. “Primim goluri prea uşor. Este un sezon dificil pentru noi. Nici nu mai vreau să vorbesc”, a declarat “Regele” la sfârşitul confruntării