Hagi a sosit în cantonamentul Galatei înainte de antrebnamentul de seară și a participat la sărbătorirea zilei de naștere a fotbaliștilor Juan Pablo Pino şi Hakan Balta. Conform presei din Turcia, despărțirea ”Regelui” de jucători, de staff-ul tehnic și de angajații clubului a fost emoționantă.
În cele cinci luni de contract cu Galatasaray, Hagi a disputat 18 partide în campionat, dintre care a câștigat șase, a remizat trei și a pierdut nouă! De asemenea, cu Hagi pe bancă, Galata a fost eliminată de Gaziantepspor din Cupa Turciei, în sferturile de finală ale competiției. După disputarea a 26 de etape, Galatasaray ocupă doar locul 11, cu 33 de puncte, la 27 de ”lungimi” în urma liderului campionatului, Fenerbahce!