Pe contre. Faze disputate rapid. La fiecare ocazie a nemtilor, Charisteas sau Kluge, rapidistii au replicat taios. Prin Buga, Cesinha sau Boya. Care apuca.

Intre timp, in tribunele pline ochi de nemti, cei aproape 1.000 de romani incercau sa se faca auziti. Dupa pauza, calm. Liniste. Si de o parte, si de alta. Parca era inceput de partida si adversarii se studiau. Primii si-au revenit nemtii. Tot prin Charisteas. Prin minutul 60. Dar la goluri, seceta.

Returul, peste doua saptamani

Dupa 0-0, Rapidul are prima sansa in returul ce se va disputa peste doua saptamani la Bucuresti.

Nurnberg – Rapid 0-0

Rapid: Andrade – Sapunaru, Maftei, Perja, Bozovici – Maldarasanu, N. Grigore, St. Grigorie (63 E. Dica) – Cesinha (90 Mazilu), Boya, Buga (46 Burdujan). Antrenor: Cristiano Bergodi.