Fostul atacant al Pandurilor în vârstă de 24 de ani a deschis scorul pentru Hapoel Petach Tikva în partida câștigată, sâmbătă, scor 2-0, pe teren propriu, în faţa formaţiei Bnei Yehuda Tel Aviv, în etapa a XX-a a campionatului Israelului.

Roman a marcat în minutul 38. Acesta este al şaptelea gol al românului în actuala ediţie a campionatului din Țara Sfântă. Celălalt gol a fost înscris de Solomon, în minutul 78. Gazdele au terminat meciul în 10 oameni. În minutul 80, a fost eliminat Peser.

Maccabi Petah Tikva se află pe locul trei în clasament, cu 36 de puncte. Lider este echipa lui Ovidiu Hoban, Hapoel Beer Sheva, cu 43 de puncte şi un joc mai puţin.

Gol Benga

În Cipru, Alexandru Benga a marcat pentru Ermis în meciul pierdut, pe teren propriu, cu Anorthosis, scor 1-4. Fostul fundaș al Petrolului a înscris în minutul 61, la scorul de 2-0 pentru oaspeți.