Goalkeeperul român a fost integralist și a primit trei goluri. Campbell a deschis scorul în minutul 33 pentru Arsenal, dar la finalul primei reprize Giroud a marcat în propria poartă. Același Giroud a nimerit poarta care trebuie în minutul 63, scorul final fiind stabilit de Ramsey, în prelungirile partidei.

VIDEO, AICI.

Leicester, 3-0 cu Swansea, e lider după 15 etape. Formația pregătită de Claudio Ranieri are 32 de puncte, la două lungimi peste ocupanta locului secund, Arsenal. Surprinzător, City a pierdut la Stoke, iar United a remizat acasă cu West Ham.

Chelsea – Bournemouth 0-1 VIDEO

Cu 15 puncte acumulate după 15 etape, Chelsea ocupă un neverosimil loc 14 în clasament, la doar trei lungimi distanţă de prima formaţie sub linie, Sunderland.

Duminică: Newcastle – Liverpool 2-0 VIDEO