Rapid nu se regăseşte. La capătul unei partide încinse, giuleştenii au pierdut, “acasă”, cu 2-0, în faţa echipei FC Timişoara. Eroul oaspeţilor: Arman Karamian.

Rapid a controlat jocul cu Timişoara, însă fără să reuşească, în prima repriză, să-l pună prea des în dificultate pe Pantilimon. În schimb, oaspeţii au profitat la maximum de situaţiile ivite, punctând în două rânduri, prin Arman Karamian, în min. 19 şi 31.

Marian Rada, pe făraş

După pauză, giuleştenii, care şi-au primit salariile restante pe luna februarie de la patronul George Copos, au presat, irosind ocazii importante prin Djalovici (51), Grigorie (63) sau Spadacio (82). Finalul a adus bucuria în rândurile bănăţenilor, în timp ce la Rapid se anunţă zile grele. În special pe banca tehnică, unde antrenorul Marian Rada are, se pare, zilele numărate.