Pe un stadion aproape gol, cu doar 4.000 de fani în tribune, Steaua a început tare. B. Stancu (25) a deschis scorul, profitând de o pasă excelentă a lui Nicoliţă. Trupa lui Ilie Dumitrescu a avut singura ocazie notabilă a primei reprize în minutul 39, când şutul lui D. Popa a trecut razant cu transversala. După pauză, şi-a intrat în rol arbitrul Colţescu. Acesta a dictat uşor o lovitură de pedeapsă la un duel între Geraldo şi Prodan (56), iar Olariu a marcat fără probleme de la punctul cu var.

Arbitrul Colţescu a făcut praf meciul

Cu cuţitul la os, Steaua a atacat cu toate liniile, dar golul izbăvirii a venit tot din cauza unei greşeli a “centralului”, care a dat 11 metri (67) la o fază în care Bar a respins mingea de lângă Kapetanos. B. Stancu a înscris lejer, cu o “scăriţă”. Până la final, s-a jucat pe contre. Gazdele au reuşit să obţină cea de-a treia victorie cu 2-1. Prima în “era Ilie”, cel care a pătimit pe marginea terenului ca un sfânt aruncat de romani în groapa cu lei