Cagliari a deschis scorul în minutul 34 prin Nadir Zortea, iar la pauză conducea cu 1-0. Valentin Mihăilă a fost schimbat la pauză, după o primă repriză modestă.

Man, la al treilea gol al sezonului

Dennis Man a ieșit în evidență în minutul 62, egalând pentru Parma după o pasă perfectă de la Woyo Coulibaly. Man a trimis un șut plasat în colțul drept, marcând al treilea său gol din acest sezon de Serie A.

Replica lui Răzvan Marin a venit rapid. Intrat pe teren în minutul 73 în locul lui Zito Luvombo, Marin a înscris cu un șut spectaculos de la marginea careului, trimițând mingea în vinclul porții lui Suzuki.

Parma rămâne pe locul 15

Parma a egalat din nou în minutul 87, printr-un penalty transformat de Hernani, însă bucuria a fost de scurtă durată. Piccoli a adus victoria pentru Cagliari la următoarea fază, stabilind scorul final de 3-2.

După acest rezultat, Parma rămâne pe locul 15, cu 5 puncte după 6 etape, în timp ce Cagliari urcă pe locul 17, având tot 5 puncte.