Fără Pintilii, Gardoş, Rusescu sau Rocha în primul „11′, Steaua a început curajos meciul, dar s-a văzut condusă pe tabelă, gol Ibisevici (4). Roş-albaştrii au continuat jocul ofensiv şi a egalat rapid prin Chipciu (6). Până la pauză, s-a jucat pe contre, Neidermeier (19), Ibisevici (33), respectiv Bourceanu (12) şi Szukala (30) ratând cele mai mari ocazii.

Nemţii, două bare

La reluare, Steaua a forţat, introducându-i pe teren pe Rusescu şi Pintilii, însă nemţii au fost mai aproape de gol, Cacau (53) nimerind transversala. După ce Nikolici (55) şi Rusescu (58) au ratat din situaţii bune, acelaşi Cacau (68) a lovit iarăşi bara!
Ultimul sfert de oră s-a jucat la totul sau nimic. Rusescu (80) a transformat un penalty scos de A. Popa, pentru ca Neidermeier (85) să egaleze din faţa porţii. Presaţi în propriul careu, roş-albaştrii au rezistat eroic, obţinând, cu mare şansă, o remiză de luptă. În celălat meci al grupei E, FC Copenhaga – Molde 2-1.