Jucătorii steliştii au promis înaintea meciului cu Gloria Bistriţa că vor da totul pe teren pentru a obţine o victorie şi s-au ţinut de cuvânt. Elevii lui Marius Lăcătuş s-au impus cu scorul de 1-0, graţie reuşitei lui Kapetanos, din minutul 84.

Meciul cu Gloria Bistriţa a confirmat ruptura care este la Steaua între patron şi jucători, pe de o parte, şi public, de cealaltă parte. Dacă elevii lui Marius Lăcătuş au dat totul pentru o victorie, fanii nu au ratat ocazia de a-l persifla pe patron, tribunele fiind înţesate cu mesaje anti-Becali.

Salvaţi de Kapetanos

Cei mai contestaţi jucători de către latifundiarul din Pipera au fost cei mai buni oameni de pe teren. Semedo a arat terenul pe ambele laturi, iar grecul Kapetanos s-a dovedit încă o dată jucătorul providenţial pentru trupa din Ghencea. Atacantul grec a marcat singurul gol al întâlnirii în minutul 84, după ce a reluat în plasă o centrare a lui Petre Marin. În minutul 79, Steaua a ratat şi o lovitură de pedeapsă prin Bogdan Stancu.