Bătrâna a fost atacată în propria grădină. Câinii i-au smuls scalpul, au muşcat-o de faţă, de gât, mâni, de picioare, de abdomen şi au târât-o efectiv câţiva metri prin grădină, informează aradon.ro.
Strigătele ei de groază au fost auzite de o vecină care a chemat ajutoare. Mai multe persoane înarmate cu lopeţi şi furci, au sărit în ajutorul femeii, care a fost salvată cu greu din dinţii animalelor însetate de sânge.
”Am auzit nişte strigăte îngrozitoare şi am ieşit în grădină să mă uit. Am văzut-o în colţii animalelor. Toată era plină de sânge. Am ieşti în stradă şi am oprit prima maşină care a trecut. Împreună cu acest domn şi cu alţi vecini am reuşit să o scoatem din colţii acelor câini”, a declarat Maria Ciornei.
Bătrâna a fost dusă la Spitalul Judeţean Arad, unde a ajuns direct în sala de operaţie. Stăpânul animalelor este anchetat pentru neluarea măsurilor legale privind câinii periculoşi şi pentru vătămare corporală.
Foto: Arhivă

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.