Damele de companie din Germania sunt șomere din luna martie, ca parte a măsurilor de prevenție a răspândirii coronavirusului. Prostituatele au protestat de mai multe ori, inclusiv în fața Catedralei din Köln, pentru redeschiderea bordelurilor, însă nu au avut succes.
Reprezentanții Pascha spun că nu mai pot acoperi costurile de funcționare, inclusiv chiria, și nici salariile angajaților (prostituate, bucătari, electricieni, maseuri, agenți de curățenie și de pază etc.).
Directorul Lobscheid a explicat: ”Am fost amânați din nou în ceea ce privește decizia de redeschidere. Nu putem planifica nimic așa. Am fi putut să evităm falimentul cu ajutorul băncilor, dacă ni s-ar fi promis că lucrurile ar putea începe din nou la începutul anului viitor”.
Lobscheid spune că ”toată lumea din industrie știe că prostituția va continua, dar în clandestinitate și ocolind fiscul”. ”Lucrătorii din domeniu nu se mai bucură de protecție, sunt expuși acțiunilor proxeneților și clienților lor. Pentru că le este greu să meargă la poliție dacă se întâmplă ceva”.
Cu aproximativ 120 de prostituate, peste 80 de angajați și până la 1.000 de clienți pe zi, ”Pascha”, deschis în 1972, pe Hornstraße, este cel mai mare bordel din lume.
Urmărește cel mai nou VIDEO
Urmărește-ne pe Google News
Unica.ro
Se iubește cu un milionar, tânăr și frumos, și a plecat din România fără să se mai uite înapoi! Vedeta noastră trăiește o viață de lux în prezent! "Dumnezeu ne-a binecuvântat". Wow, ce schimbată e!! FOTO
Viva.ro
Rusia tocmai a făcut un anunț care nu poate fi ignorat! Cum a răspuns la ultima propunere a lui Volodimir Zelenski
Libertateapentrufemei.ro
Julieta Szönyi a fost înmormântată. Poza din tabloul funerar e tulburătoare. Cine este soțul văduv, împietrit de durere: "Ne-am iubit cu toată puterea sufletului"
Adevarul.ro
Trump i-a declarat război miliardarului Jeff Bezos. Casa Albă acuză gigantul Amazon că impune tarife „ostile și politice”
Elle.ro
Cum se înțelege Paul Ipate cu Achim, fiul pe care Cătălina Grama îl are dintr-o altă relație. Declarațiile neașteptate ale actorului: „Chiar eu sunt ăla care zice…”
Unica.ro
Mihaela Tatu, anunț surpriză, după ce a fost înlocuită de Mirela Vaida la Antena 1. Vedeta se întoarce pe micile ecrane, dar într-o postură cu totul nouă, cum nu am mai văzut-o până acum. „Am acceptat!”
Observatornews.ro
De ce valorează 2,5 milioane de euro porumbeii furaţi de un român în Belgia
HOROSCOP
Horoscop 29 aprilie 2025. Peștii au șansa de a vedea mai departe decât ziua de mâine și de a înțelege că viitorul se construiește acum