E vorba de 50 de motociclete de viteză care pot fenta mai uşor traficul din Bucureşti atunci când sunt chemate de urgenţă în zonele aglomerate.
Încălzirea şi-au făcut-o în poligon, aşa că, de câteva zile, au pornit în trombă la vânătoare de contravenienţi. Şi nu vorbim doar de motociclete, ci şi de triciclurile SF aflate în dotarea Poliţiei Rutiere şi pe care oamenii legii le-au poreclit „bombardiere”.
Poliţiştii care le conduc bagă spaima, la propriu, în şoferii care nu ţin cont de indicatoarele „oprirea interzisă” de pe bd.Uranus, Ana Ipătescu, Aviatorilor sau Kiseleff. Spunem asta pentru că, atunci când văd vehiculul gen „Madmax”, şoferii nu ştiu cum să plece mai repede de pe loc.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.