Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Dobrogea au anunţat că pompierii au fost solicitaţi să intervină, luni, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un depozit în Costineşti, acolo deplasându-se trei autospeciale de stingere şi un echipaj SMURD, relatează News.ro.

Echipele de intervenţie au constatat că incendiul se manifesta fără flacără, în interiorul depozitului cu o suprafaţă de 80 de metri pătraţi, cu degajare de fum provenită de la deşeuri de plastic. 

Pompierii au precizat că a fost transmis un mesaj Ro-Alert pentru zona Costineşti din cauza degajărilor mari de fum.

FOTO/VIDEO: Ziua de Constanța


Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

1 comentariu
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (1)
Avatar comentarii

Richardxyz13 05.08.2024, 14:38

Rar gasesti asa o statiune jegoasa.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.