Pompierii militari din cadrul Detașamentului Bistrița și un echipaj SAJ, au intervenit la un accident rutier în municipiul Bistrița, pe Calea Moldovei, la Peco Ozana.

Salvatorii au găsit în mașina distrusă două persoane, conștiente, cooperante. Ambele victime, un bărbat în vârstă de aproximativ 34 de ani și o femeie în vârstă de aproximativ 41 de ani, ambii cu fracturi la nivelul membrelor inferioare, au fost transportate la UPU SMURD Bistrița.

Conform primelor verificări efectuate la fața locului, o femeie de 41 de ani, din Bistrița Bârgăului, în timp ce conducea un autoturism, a pierdut controlul direcției și a intrat în coliziune cu o pompă de alimentare cu carburant din benzinărie.

bistrita1Icon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 4

Impactul a smuls pompa de la locul ei și a aruncat-o la câțiva metri distanță.

În urma accidentului, conducătoarea auto și au fost răniți. Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, iar rezultatul indicat a fost 0,66 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Raport al Congresului SUA: De ce armata rusă a înregistrat pierderi semnificative și n-a fost capabilă să câștige războiul din Ucraina ANALIZĂ
Recomandări
Raport al Congresului SUA: De ce armata rusă a înregistrat pierderi semnificative și n-a fost capabilă să câștige războiul din Ucraina ANALIZĂ

În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările sunt continuate de către Biroul Rutier, urmând a fi stabilite cauza și împrejurările exacte în care a avut loc accidentul, se precizează într-un comunicat al Inspectoratului Județean de Poliției Bistrița.


Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.