Niculescu Păun consideră că planurile lui Vili au fost tăiate cu ajutorul Poliţiei. „Avea planuri să-şi facă familie, să-şi facă vacanţe. Era îndrăgostit. Criminalul, cu ajutorul poliţiei, i-a tăiat planurile băiatului meu. Asta mă întristează foarte tare”, spune tatăl îndurerat de pierderea unicului fiu.

Niculescu Păun este sigur că fiul său (foto) ar mai fi trăit acum dacă la linia telefonică de urgenţă a Poliţiei ar fi răspuns cineva. „Fiul meu trăia sută la sută. Profesionistul de la capatul telefonului l-ar fi îndrumat, l-ar fi calmat. I-ar fi salvat viaţa”, este de părere Niculescu Păun.

Tatăl românului ucis într-un atentat rasist în Germania: „Sunt mândru de fiul meu! A murit ca un erouTatăl românului ucis într-un atentat rasist în Germania: „Sunt mândru de fiul meu! A murit ca un erou

Potrivit sursei citate, procuratura din Hanau refuză să facă declaraţii, dat fiind faptul că „ancheta este încă în desfăşurare”.

Niculescu Păun îşi doreşte şi acum ca Vili să-l fi sunat pe el. „I-aş spune că eu sunt tot timpul 24 din 24 pentru el. Să mă sune pe mine. Să nu mai sune pe nimeni. Cum am fost toată viaţa lângă el cât a trăit aşa o să fiu şi de acum încolo”.

După primirea Medaliei pentru Curaj Civic, Niculescu Păun a susţinut că acordarea acestei medalii este un gest corect. „Da, sunt mândru de fiul meu! A murit ca un erou”.

Comentează
 Urmărește-ne pe Google News Abonati-va la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informatii